ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10471590
*
nr 1047 1590
Spegel
teak, Danmark, 105x44
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2016
kl 19:10:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 18:08:05
1
700 kr
1/8 18:27:53
2
700 kr
1/8 18:27:53
1
700 kr (Budbetjänt)
1/8 18:29:13
1
900 kr
1/8 18:29:24
2
800 kr
1/8 18:29:24
1
900 kr (Budbetjänt)
1/8 18:31:47
1
1.000 kr
1/8 18:59:59
3
1.200 kr
1/8 19:04:50
4
Vinnande bud
1/8 19:05:26
3
1.500 kr
1/8 19:05:26
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1047 1590
Spegel
teak, Danmark, 105x44
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 18:08:05 | 1 | 700 kr |
1/8 18:27:53 | 2 | 700 kr |
1/8 18:27:53 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
1/8 18:29:13 | 1 | 900 kr |
1/8 18:29:24 | 2 | 800 kr |
1/8 18:29:24 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/8 18:31:47 | 1 | 1.000 kr |
1/8 18:59:59 | 3 | 1.200 kr |
1/8 19:04:50 | 4 | Vinnande bud |
1/8 19:05:26 | 3 | 1.500 kr |
1/8 19:05:26 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:10